Trend Topic Nedir/ Nasıl Kullanıldığı Kimse Bilmiyorsa da 24 Tane Bilgi

Trend Topic Nedir/ Nasıl Kullanıldığı Kimse Bilmiyorsa da 24 Tane Bilgi

Trend Topic Nedir/ Nasıl Kullanıldığı Kimse Bilmiyorsa da İlginizi Çekecek 24 Tane Bilgi


Twitter’da diğer konulara göre daha fazla etiketlenen, yanı kısa sürede birçok kişinin ulaştığı konular TT yani Trend Topic olur.
Covid-19 döneminde hepimiz sosyal medya da çok zaman geçiriyoruz ve her zaman gündem de olanlara göz gözdiririz. Ve Twitter da TT olmak için gündem de en çok konuşulan şeyleri ele alarak. Sizde TT listesinde olabilirsiniz. Twitter hesabınızı büyütmek istiyorsanız; Takipçi, Etkileşim, Beğeni için Yucelmedya.com’dan detaylı bilgi alabilirsiniz. Twitter’ın ana sayfasında o an trend olan paylaşımlar bir liste halinde sıralanıyor ve bu popüler konu listesi yani Trend Topic. Twitter’ın özel algoritmaları tarafından düzenli olarak güncelleniyor. En trend konular, listede en üst sırada yer alıyor. Tek yapmanız gereken şey gündem de olacak konuları önceden sezmek olacaktır. Kim istemez konusu Trend Topic olsun diye. Twitter da hepimiz yüksek takipçi ve etkileşimli sayfamız olsun isteriz bunun için de Trend Topic ile iç içe olmamız lazım gündemkileri bilip her an Tweet atmak için hazır olmanız lazım.

Arama motorlarının aksine Twitter’ın TT algoritması oldukça saf ve açıktır. Bu da bir hashtag’i TT’ye sokmak için oldukça iyi bir fırsattır. Twitter üzerinde yer alan birçok fenomen hesap reklam çalışmalarında belli ücretler karşılığında yer almak ister. Eğer elinizde yeterli bütçe varsa etkileşimi yüksek hesaplardan sizin hazırladığınız Tweet ve etiketi RT etmesi için anlaşabilirsiniz.

Etkileşimi yüksek hesaplar bu Tweet’i RT ettiğinde ve etikete katıldığında bu kişilerin takipçileri de etikete katılacak ve sizin Tweet’inizi RT edecektir. Sonuç olarak diğer popüler sonuçlarla birlikte sizin hazırlamış olduğunuz etiket de Türkiye gündemi içerisinde TT’ye giriş yapacaktır.

TT olabilmek için yeterli etkileşimin elde edilmesi en önemli kuraldır. Bu etkileşimi elde ederken yaratıcı ve ilgi uyandıran içerik/hashtag’lerle kampanyanın başlatılması daha kısa sürede daha iyi sonuçlar verebilir.

Tüm bunların hepsi sizin yapabileceğiniz tarzdan şeyler değilse sosyal medya ajansları veya uzmanlarıyla çalışarak da istediğiniz hashtag’lerin TT’ye girmesini belli ücret ve anlaşmalar karşılığında sağlayabilirsiniz.